Kontrola jakości

Dział zapewnienia jakości oprócz standardowej weryfikacji parametrów wymiarowych gotowego wyrobu zajmuje się przede wszystkim kontrolą stabilności procesów produkcyjnych. Przy wykorzystaniu takich narzędzi jakościowych jak 5Why, 8D czy Ishikawa zbierane są źródłowe przyczyny niezgodności które następnie zostają segregowane wg odpowiednich kryteriów. Wówczas zgodnie z zasadą Pareta eliminowane są przyczyny które wywołują najwięcej niezgodności.

Każdy nowy wyrób przechodzi kompleksowy proces FAI (First Article Inspection). Na tej podstawie określane są krytyczne parametry wyrobu które wraz z danymi zebranymi podczas wykonywania procesy FMEA służą do stworzenia odpowiedniego planu kontroli wyrobu który określa zakres, metodę i częstotliwość przeprowadzanej kontroli.

Kadrę działu zapewnienia jakości stanowią doświadczeni inżynierowie jakości z uprawnieniami do kontroli złączy spawanych w zakresie VT (visual testing), PT (penetral testing) oraz MT (magnetic testing). Wszystkie wyroby spawane przechodzą drobiazgową weryfikację jakościową wg wymagań klienta. Dodatkowo jeśli jest to wymóg klienta firma wykonuje we własnym zakresie badania makro spoin.

Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się Korzystanie ze strony internetowej www.opakmet.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.